AVE w “Bunkrze”

Najmniejszy koncert świata #3: AVE
28.04.2018, Studio Bunkier w Gniewkowie
Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gniewkowo

To, co umknęło w domowym zaciszu, wyszło w Gniewkowie – AVE na hardrockowo-metalowym fundamencie stoi. Słowo „alternatywa” zostaje, choć przyznać trzeba, że kiedy muzyka gitarowa wymyka się jednoznacznym porównaniom, pakuje się ją do tego właśnie przedziału.
Spodobało mi się teatralne „zacięcie” wokalisty. Nie sposób też (kolejny raz) nie zwrócić uwagi na punktujące ludzką głupotę teksty.
Żeby nie tworzyć zestawu przymiotników, napiszę tak: było dobrze, a po tym koncercie (był to mój pierwszy raz z AVE na żywo) z płyty słucham ich z jeszcze większą przyjemnością.
Studio Bunkier, czyli część Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie – pomieszczenie wielkości pokoju gościnnego, przystosowane do nagrywania muzyki, pewnie też miejsce prób.
Tomasz Gremplewski (MGOKSiR Gniewkowo): Jest dosyć głośno, ale nie jest bardzo hałaśliwie, więc oddziaływanie muzyki na uszy, duszę, ciało jest bardzo specyficzne. Zmieściło się kilkanaście osób. Seria Najmniejszy koncert świata jest super pomysłem, jednak Bunkier – zapewne większość się ze mną nie zgodzi – to nie miejsce przyjazne takiemu gitarowemu „grzaniu” z udziałem publiczności.
AVE: Mariusz Michałowski (wokal), Robert Sadowski (gitara), Maciej Zamczała (gitara), Krzysztof Kosiński (bas), Mateusz Senderowski (perkusja).