eMCees Live Festival

eMCees Live Festival odbędzie się 30 maja w inowrocławskim Kropa Pub.
Idea festiwalu? emceesfest.pl*: Całe wydarzenie polegać będzie na zderzeniu i konfrontacji skrajnych stylistyk na jednej scenie w jednym czasie. Pomysłodawca? Dominik Rogalski z grupy Yet Another: Mój serdeczny kolega Adam Kachel (graliśmy razem w zespole Crash Test) w zeszłym roku zaprosił ludzi ze Składu Samara Studio (rap) do projektu bluesrockowego i nadspodziewanie to się sprawdziło. Od tamtego czasu zaczął mi kiełkować w głowie pomysł, tylko w troszkę większym wymiarze.
Wraz z członkiem Yet Another, eMCees przygotowują Maciej Koźmiński (nO Oxygen), Leszek Kachel (Crash Test) i Marcin Cybulski (Rejestracja Myśli – MRTNZ). Dominik Rogalski: Trzeba też wspomnieć o Kropa Pub. Bez nich to wszystko nie miałoby miejsca.
Skrajne stylistyki jednego dnia, na tej samej scenie? Sprawdzi się? Dominik Rogalski: Zdecydowanie tak. W naszym zamyśle – szerokie grono odbiorców, od fanów ciężkich brzmień do chillout-owego pulsu, wszystko ubarwione świetnie napisanymi i zinterpretowanymi autorskimi tekstami wokalistów. Z naszej perspektywy jest to na tyle ciekawy splot stylistyk, że jedynie brak środków finansowych nie pozwala całego przedsięwzięcia profesjonalnie zarejestrować. Festiwal można wesprzeć finansowo, więc może jednak tak się stanie.
Poza wymienionymi zespołami, na eMCees Live Festival wystąpią też Trup, Samara Band, P.A.L i BluntKilla. Organizatorzy czekają na zgłoszenia kolejnych wykonawców. Perkusistę Yet Another zapytałem o jedną z wypunktowanych w formularzu zgłoszeniowym zasad. emceesfest.pl*: Otrzymujesz instrumentalną wersję utworu jednego z zespołów. Dominik Rogalski: MC/wokalista dostaje utwór kompletny, bez linii melodycznej, wokalu (same instrumenty), w zamkniętej, określonej strukturze i z nim pracuje, by zaprezentować go wraz z zespołem na żywo. To, co stanowi jakieś wyzwanie to fakt, że nie są to struktury pod klasyczne raperskie 16stki. Tutaj MC musi tak rozwijać myśl i budować swoją opowieść, by zamykać się czasem w 8,10 wersach.

* Wynotowane 26.04.2018 roku.