Większość palcami rozmazywana

Fragment pracy z serii „Miniatury” (wszystkie fot. Rafał Budny)
Sebastian Stube (Sebastos St), Strzelno na Kujawach:
„Od jakiegoś roku. Może trochę dłużej, ale od roku tak już się bawię na całego. Zawsze miałem potrzebę wyrażania siebie, ale przez długie lata nic nie robiłem. Za dzieciaka się komiksy tworzyło, a później to trochę tak uciekło.
Większość prac jest na papierze. Są to kredki, pastele olejne. Większość jest palcami rozmazywana. Częściowo. Jest też malowanie farbą olejną, z podkładem. Ogólnie mieszany system malowania.
Co ci powiedzieć o stylu? Nie lubię tego klasyfikować. Nie jestem za żadną szkołą, nie jestem z żadnej szkoły i tak dalej, ale gdybym miał coś wyodrębnić, to przede wszystkim ekspresjonizm. Też figuratywizm ekspresyjny, egzystencjalny. Chociaż już powoli od tego odchodzę i całkowicie chciałbym wejść w abstrakcję – elementy już zaczynają się pojawiać.
Kolory… To jest taki okres przejściowy dla mnie. W tej chwili chciałbym je wyeliminować i już takie bardziej monochromatyczne rzeczy robić.
To nie jest praca zawodowa – to jest pasja. Nie wiem, co będzie dalej, nie jestem w stanie ci powiedzieć. Chciałbym, żeby to się rozwijało”
Od góry: trzy prace pod wspólnym tytułem „Anatomia barw”, „Po koncercie”, praca bez tytułu
Fragment pracy z serii „Miniatury”