AVE akustycznie, czyli MiastoGra na działce

Niespełna trzy kwadranse.

Teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. 1000-lecia przy ulicy Inowrocławskiej w Strzelnie. Coraz bardziej pochmurny piętnasty wieczór lipca. Działanie w ramach realizowanego przez Dom Kultury w Strzelnie projektu MiastoGra (szczegóły na stronie dkstrzelno.pl). Na zaimprowizowanej scenie AVE z Inowrocławia: Maciej Zamczała – gitara, Krzysztof Kosiński – gitara, Mariusz Michałowski – wokal, Mateusz Senderowski – perkusja.

Mariusz Michałowski: Gramy dosyć alternatywnie, może tak niekomercyjnie, ale z serca, prawdziwie. Wszystkie kompozycje są nasze, i teksty, i muzyka. Głównie gramy elektrycznie, czyli mocno, ale mamy też sposobność grać akustycznie, co dzisiaj zaprezentujemy. I mam nadzieję, że państwo nie powiecie, że was zanudziliśmy i szkoda było czasu. Postaramy się, żeby tak nie było.

Od strony muzycznej brakowało mi jeszcze dwudziestu, trzydziestu minut grania – słucham elektrycznego AVE, cenię akustyczne brzmienia, w związku z czym niespełna trzy kwadranse to zdecydowanie za krótko. Od strony organizacyjnej natomiast bardziej późnego wieczoru z choćby symbolicznym oświetleniem scenicznym.

PS Działka – jestem fanem robienia „kultury” w różnych miejscach.