Grupa Na Poczekaniu

Grupa Na Poczekaniu powstała na gruzach Nieformalnej Inicjatywy Prywatnej NIE-SPOŁECZNICY, mającej w CV jednodniówki Nowy Horyzont. Hałas niszczy zdrowie, jeszcze większą efemerydę zatytułowaną strzelnosiewydarzy.pl, cieszący się nikłym zainteresowaniem Konkurs fotograficzny Lepsza strona świata (zrobiony z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym im. św. Jana Bosko oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strzelnie) oraz zainicjowanie i pielęgnowanie książko – krążenia (wspólnie ze wspomnianym już strzelneńskim Domem kultury). Jest tworem równie nieformalnym i poza jakąkolwiek instytucją, przedsiębiorstwem czy stowarzyszeniem.
Nazwa oddaje sposób, koncept działania. Niewiele potrzeba, żeby działała, w różnych konfiguracjach (ale zawsze w składzie z członkami uśmierconej Nieformalnej Inicjatywy Prywatnej), tworzona na poczekaniu – wystarczą pomysł i ludzie, którzy ów pomysł chcą zrealizować.
W okresie wrzesień – październik 2019 w Strzelnie odbyły się spotkania autorskie z Ariadną Piepiórką, Anitą Scharmach i Natalią Budzyńską (przy udziale Tomasza Budzyńskiego). To wszystko w ramach Wybryku Kultury nazwanego Kolektywne działania przyszłością nie tylko kultury: Czytaj, na zdrowie! wymyślonego przez Grupę Na Poczekaniu (w składzie: Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska, Jagoda Woźniak, Sławomir Tarczewski i Rafał Budny), a zorganizowanego wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strzelnie.
Grupa Na Poczekaniu na bieżąco tutaj.