Grupa Na Poczekaniu

Po jednodniówkach Nowy Horyzont. Hałas niszczy zdrowie, jeszcze większej efemerydzie zatytułowanej strzelnosiewydarzy.pl, cieszącym się nikłym zainteresowaniem Konkursie fotograficznym Lepsza strona świata (zrobionym z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym im. św. Jana Bosko oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strzelnie) oraz zainicjowaniu i pielęgnowaniu Książko–krążenia (wspólnie ze wspomnianym już strzelneńskim Domem kultury), na Nieformalną Inicjatywę Prywatną NIE-SPOŁECZNICY przyszedł kres.
Ale nie ma co rozpaczać. Na gruzach owej nie-społeczności powstała Grupa Na Poczekaniu. Twór równie nieformalny, prywatny i poza jakąkolwiek instytucją, przedsiębiorstwem czy stowarzyszeniem, co jej poprzedniczka.
Nazwa oddaje sposób, koncept działania. Niewiele potrzeba, żeby działała, w różnych konfiguracjach, tworzona na poczekaniu – wystarczą pomysł i ludzie, którzy ów pomysł chcą zrealizować. Aczkolwiek zawsze w składzie muszą być pomysłodawcy utworzenia Grupy, członkowie właśnie uśmierconej Nieformalnej Inicjatywy Prywatnej.
Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska, Jagoda Woźniak, Sławomir Tarczewski i Rafał Budny. Oto pierwsza odsłona Grupy Na Poczekaniu, zawiązana na początku lipca w celu zrealizowania pewnego, związanego z hasłem Czytaj, na zdrowie! pomysłu.
Więcej tutaj.